Jasikevicius’un Gelişi, Pangos’un Kaderini Değiştirebilir

Saras’ın Barcelona‘nın yeni koçu olmasıyla takımdan ayrılacak isimler de transfer listesi de değişecek Katalan ekibinde.

Bu değişiklikler arasında önemli olanlardan biri isi Kanadalı guard Kevin Pangos‘un geleceği. Normal şartlarda yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu ve bir çok Euroleague takımının ilgi duyduğu tecrübeli guard son olarak Zenit ile Kızıl Yıldız arasında gidip geliyordu.

Ancak kulübe yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Litvanyalı koç Zalgiris günlerinden çok iyi tanıdığı Pangos’u takımda tutmak istiyor ve oyuncunun bu konuda sıcak olduğu söyleniyor. Sakatlık nedeniyle çok verimsiz geçirdiği bir sezonun ardından Saras ile tekrar buluşup kendini bulacağını, çok da faydalı olacağını düşünüyorum.

Pangos hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.86 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu 2 sezon önce Zalgiris ile nefis bir sezon geçirmiş ve Litvanya temsilcisini Final Four’a taşımıştı. Barça kariyerinde ise pek beklentileri karşılayamadı. Bu sezon Euroleague sahnesinde hiç forma giyemedi sakatlığı nedeniyle. Ancak liglerin askıya alınmasından önce iyileştiği ve rehabilitasyon sürecini de olumlu geçirdiğini, iyileştiğini biliyoruz. Geçtiğimiz sezon ise Barça forması ile 35 maçta 7.0 sayı, 1.1 ribaund, 3.2 asist gibi sıradan istatistikler tutturabilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.