RESMİ: Scola’nın Yeni Adresi Varese Oldu

Arjantin basketbolunun hali hazırda aktif basketbol yaşamını sürdüren en büyük efsanesi olan Luis Scola‘nın yeni adresi belli oldu.

Olimpia Milano ile yollarını ayırdıktan sonra 2021 Tokyo Olimpiyatları’na basketbol oynayarak hazırlanmak isteyen Scola, İtalya’dan ayrılmadı ve bir diğer Lega Basket Serie A takımı Varese ile 1+1 yıllık kontrat imzaladı.

2.06 metre boyunda olan 40 yaşındaki veteran uznu bu sezon Serie A’da 15 maçta ortalama 19.0 dakika süre alırken 11.2 sayı, %56.0 3sayı, 3.2 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 28 maçta ortalama 18.7 dakika sahada kalırken 9.2 sayı, %35.3 3sayı, 4.4 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Varese’de daha az yolculuk ve daha az maç yapacak olan Scola’nın daha az yıpranacağını, takıma daha fazla katkı verebileceğini düşünüyorum. Tecrübesi ile takıma hem ağabeylik hem de liderlik edecektir Arjantinli uzun. Ayrıca bu sezon Euroleague sahnesinde bile halen ne kadar efektif olabildiğini, pozisyon bilgisi, zekası ve boyalı alandaki bitiriciliği ile hücumda değerli bir silah olduğunu da gösterdi tekrar. Artık iyice ağırlaşan ayakları nedeniyle savunmada yaşayacağı dezavantajları da tecrübesi ile kapatacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.