Barcelona Koçu Pesic’den Yeni Sezona Dair Açıklamalar!

Liga Endesa finalinde Kirolbet Baskonia’ya kaybederek şampiyonluk hedefini gerçekleştiremeyen Barcelona‘da koç Svetislav Pesic, yeni sezonda takımın başında olabileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Sırp koç geleceğe umutla baktığını, 2020-21 sezonunda herşeyi değiştirebileceklerini belirtti.

Şampiyonluğun kaybedildiği final maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Pesic şu ifadeleri kullandı:

Bu takımın devamlılığı ve iyi bir geleceği var. Takım olarak şampiyonluk kazanmak için gereken karaktere sahibiz. Ancak basketbolda diğer takımlara karşı mücadele ediyoruz. Kazanmayı çok istediğimiz bir maçı kaybettik. Bu yüzden çok üzgün ve hayal kırıklığına uğramış durumdayız. Ancak takım olarak çalışmamız gerektiğinin de farkındayız. Önümüzdeki sezon daha iyi oynayarak ileriye doğru adımlar atacağımıza eminim.

Maçın heyecan dolu geçen son saniyeleri hakkında da yorumlarını belirtti:

Sezonun son maçıydı ve gergin bir karşılaşmaydı. Bizim de son ana kadar kazanma şansımız vardı. Ancak bazı şeyleri değiştiremezsiniz. Rakibimiz Baskonia’yı tebrik etmemiz gerekiyor. Çok iyi basketbol oynayan harika bir takıma sahipler.

Sezonun MVP’si seçilen ve takımın en önemli hücum silahı olan Mirotic’in bitime 5 dakika kala 5. faulünü alarak oyun dışında kalması ve 4. faülünü erken alan yıldızın kenara neden alınmadığı hakkında gelen eleştirilere de cevap verdi:

Mirotic’in seviyesindeki oyuncular dördüncü faulünü yaptıktan sonra maçı bu şekilde oynayarak tamamlayabilirler. Bir karar almamız gerekiyordu. Bu kararı eleştirebilirsiniz, ancak bu sonuçlarıyla yaşamamız gereken bir karardı. Mirotic’in maçtan önce de bazı fiziksel sorunları vardı. Bu yüzden onu oynatarak bir riski göze almıştık. Son günlerde ona tedavi uygulanıyordu fakat Mirotic oynamak istedi, bunu bir meydan okuma olarak gördü.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.