FLAŞ: Fenerbahçe’nin Yeni Koçu Bir İtalyan Olabilir!

Koç Obradovic ile yolların ayrılmasının ardından Fenerbahçe Beko‘da koçluk görevi için 2-3 isim hemen gündeme gelmişti.

Bu isimlerden en önemlisi ve listenin başında olan kuşkusuz Jasikevicius’du ve Fenerbahçe Beko sizlere daha önce ilettiğim gibi Litvanyalı koça teklifini iletti bile ama onun önceliği Barcelona ve eğer bu yaz koç Pesic ile İspanyol devi yollarını ayırırlarsa takımın başına geçme ihtimali epey yüksek.

Bu nedenle de sarı lacivertliler alternatif olarak koç Sarıca’ya yönelmişti ama onun da Karşıyaka ile anlaşması devam ediyor ve başkan Büyükkarcı’nın da açıkladığı üzere bırakmayı düşünmüyorlar.

Bu gelişmeler devam ederken önemli bir haber geldi Sırp basınından. Partizan ile koç Andrea Trinchieri’nin yolları ayrılıyor ve Bayern Munich ile beraber Fenerbahçe’nin de onunla ilgilendiği söyleniyor.

Gerek Bamberg’de gerekse Partizan’da oynattığı özgür, yaratıcı ve hücum odaklı basketbolu ile alkışları toplayan, modern dönemin en önemli koçlarından biri olan 51 yaşındaki Trinchieri’nin sarı lacivertliler için nokta atışı olacağını düşünüyorum ki düşük bütçelerle de iyi başarılar elde etmeyi bilen bir teknik adam.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.