Mickey ve Taylor’ın Real Madrid’den Ayrılması Gündemde

İspanya Liga Endesa‘nın geri dönüş turnuvasında yarı finale kalamadan 2019-20 sezonunu tamamlayan Real Madrid‘de ayrılık rüzgarları esmeye başladı.

Hali hazırda devam eden kontratları olmasına rağmen Eurohoops’un haberine göre Jordan Mickey ve Jeffery Taylor ile yolların ayrılması gündemde.

2.03 metre boyunda olan 25 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun geçen yaz giymeye başladığı Real forması ile Liga Endesa’da 15 maçta ortalama 15.6 dakika süre alırken 6.8 sayı, 4.1 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 26 maçta ortalama 16.1 dakika sahada kalırken 9.0 sayı, 4.2 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti. Aslında büyük umutlarla gelmişti Khimki’den. Aletik özellikleri ve dış şut tehditi ile 5 numarada Tavares’e farklı bir alternatif olması, Real’in yüksek tempo basketbolunda çok faydalı olması bekleniyordu. Ama sezon boyunca Tavares’in ve hatta sağlıklı kaldığı sürece Thompkins’in gerisinde kaldı, o beklenen katkıyı veremedi.

2.01 metre boyunda olan 31 yaşındaki İsveç pasaportlu Taylor ise 2015 yılından beri formasını terlettiği Real’de bu sezon Liga Endesa’da 21 maçta ortalama 16.1 dakika süre alırken 4.9 sayı, 1.5 ribaund ve Euroleague’de ise 24 maçta ortalama 18.0 dakika sahada kalırken 4.8 sayı, 2.1 ribaund, 1.3 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti. Savunmada halen önemli bir silah olsa da hücumda takımını adeta 4 kişi bırakmaya başlayan Taylor, dış şutlardaki istikrarsızlığı ile yarı saha hücumlarında da faydası oldukça düşen bir isim oldu. Aldığı önemli dakikalara rağmen bu kadar az skor üretmesiye beraber artık sistemde yer alması zor görünüyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.