Diamantidis, Panathinaikos’daki Yeni Görevine Başladı!

Panathinaikos son yılların en hareketli yazlarından birini yaşıyor.

Yönetimde meydana gelen yeni değişikliklerin ardından takımın efsane isimlerinden Fragiskos Alvertis ile Dimitris Diamantidis, yönetimdeki görevlerine başladılar.

Kulüpten yapılan açıklamada Alvertis ve Diamantidis’in satış işlemi gerçekleşene kadar Takis Triantopoulos ile takımın yönetiminden sorumlu olacakları belirtildi. Ayrıca yapılan basın açıklamasında, yaklaşık 30 yıldır kulüpte görev yapan Manos Papadopoulos’un da görevinden ayrıldığı belirtildi.

Hatırlayacağını üzere geçtiğimiz günlerde takımın sahibi Dimitris Giannakopoulos, takımı 25 milyon Euro karşılığında satmak istediğini ve görevlerinden feragat edeceğini açıklamıştı.

Alvertis, Diamantidis ve Triantopoulos, koç Giorgos Vovoras ile birlikte önümüzdeki hafta 2020-21 sezona dair planlamalarını anlatacakları bir basın toplantısı düzenleyecek.

Alvertis’in takımdan ayrılacağı söyleniyordu ancak 1990 senesinden 2009’a kadar Panathinaikos’un formasını giyen, 2014 yılında takımın koçluğunu yapan ve 2016’dan beri genel menajerlik yapan isim, görevinin başında kalmaya devam edecek. Alvertis, Panathinaikos’ta oynadığı yaklaşık 20 sene boyunca 5 EuroLeague şampiyonluğu ve sayısız yerel şampiyonluk kazandı.

40 yaşındaki Diamantidis, Panathinaikos’un eski kaptanıydı ve 2004 ile 2016 yılları arasında takımın formasını terletti. Emekli olduğundan beri Eurohoops Academy’nin direktörü olarak görev yapan Diamantidis, bir diğer EuroLeague efsanesi Theo Papaloukas ile birlikte çalışıyordu.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.