Westermann, Maccabi ve Baskonia’nın Radarında

Koç Obradovic’in takımdan ayrılmasıyla yeniden yapılanma sürecine girecek olan Fenerbahçe Beko‘nun, bir çok yabancı oyuncusu ile yola devam etmemesi bekleniyor.

Bu isimlerden biri de takım olarak kötü oynadıkları bir sezon da bireysel olarak da beklentilerin altında kalan Leo Westermann. Fransız guardın önümüzdeki yaza kadar geçerli kontratı var ama yönetimle anlaşarak yollarını ayırması bekleniyor.

Liglerin askıya alınmasıyla beraber adı Asvel ile de anılan Westermann ile şuan için ciddi şekilde ilgilenen iki ekip var; Maccabi Tel Aviv ile Kirolbet Baskonia.

1.98 metre boyunda olan 28 yaşındaki Westermann, BSL’de 15 maçta ortalama 20.7 dakika süre alırken 7.7 sayı, 2.1 ribaund, 4.3 asist ve Euroleague’de ise 22 maçta ortalama 11.4 dakika sahada kalırken 3.8 sayı, 1.6 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Koç Jasikevicius’un tedrisatından geçmiş olan ve bir oyuncu için sahip olduğu güçlü fiziği ile dikkat çeken Westermann, beklentileri karşılayamadı bu sezon. Her ne kadar bir kaç maçta yüksek yüzdeli üçlükleri ile Fenerbahçe’ye ilaç olsa da bu performansları saman alevi misali bir sonraki maç söndü gitti. Şimdi kariyerinde yeni bir sayfa açması gerekiyor ve CSKA, Fenerbahçe gibi zirveye oynayan takımlardan sonra artık play-off kovalayan orta seviyeli takımlarda kendisini gösterip kariyerini yukarı çekmesi gerekiyor. Savunmada fiziksel avantajını iyi kullanan ve aslında hücumda bir organizatör olarak da bitirici olarak da katkı verebilen Westermann, kağıt üstündeki kalitesini, mevcutta sahip olduğu yetenekleri bir türlü sahaya yansıtamadı son sezonlarda. Maccabi ya da Baskonia onun için çok ama çok kıymetli bir fırsat olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.