Kızıl Yıldız, Obradovic’in Eski Öğrencisi ile İlgileniyor

Koç Obradovic’i göreve getiren ve yeni sezon öncesi tekrar yapılanmaya gidecek olan Kızıl Yıldız, oyun kurucu pozisyonu için Sırp koçun eski öğrencilerinden birini düşünüyor.

Bu sezon AS Monaco forması ile koç Obradovic yönetiminde iyi işlere imza atan Bulgar pasaportlu Dee Bost, Sırp ekibinin listesinde olan isimlerden biri.

1.88 metre boyunda olan 30 yaşındaki oyun kurucu, bu sezon iptal olana kadar Pro A’da 25 maçta ortalama 26.8 dakika süre alırken 12.8 sayı, %42.0 3sayı, 3.4 ribaund, 4.4 asist, 1.4 top çalma ve EuroCup’da ise 16 maçta ortalama 28.6 dakika sahada kalırken 11.2 sayı, %27.3 3sayı, 4.3 ribaund, 4.3 asist, 1.6 top çalma ile katkı vermişti.

Aynı zamanda Bulgaristan milli takımının da formasını giyen Bost, sürati, deliciliği ve açık alandaki etkinliği ile ön plana çıkan bir guard. Artan tecrübesi ile son yıllarda organizasyon ve pas becerisini de geliştirdi. İşin savunmada tarafında da tam koç Obradovic’in istediği gibi rakip guardlar üstünde baskı kuran ve elleri çabuk bir guard. Ancak halen dış şutlarda istikrarsız olması onu bana göre Euroleague seviyesinden uzak tutuyor. Evet tecrübesi ve oyununun iki alanında da sergilediği enerji artı savaşçı kimliği ile değer katabilir ana Euroleague seviyesinde ana guard olabilecek seviyede değil, özellikle şutları bu kadar güvenilmezken. Zaten daha önce Khimki ve Zalgiris ile Euroleague sahnesinde yer almış ama iki macerası da iyi geçmemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.