Obradovic’in Ayrılması Durumunda Fenerbahçe’nin B Planı Hazır

Fenerbahçe Beko henüz yeni sezon için çalışmalara başlayamadı çünkü koç Zeljko Obradovic‘in henüz görevine devam edip etmeyeceği netleşmedi.

Fenerbahçe Beko’nun başında tam 5 kez Final Four oynama başarısı gösteren, ülkemize ilk Euroleague şampiyonluğunu getiren, başarılarının yanısıra kaliteli karakteri ve örnek profesyonelliği ile de alkışları toplayan Sırp koçun sarı lacivertliler ile yollarını ayırması gündemde. 15 Haziran haftasında kulüp yönetimi ile görüşerek final kararını vermesi bekleniyor.

Sarı lacivertliler ise tecrübeli koçun ayrılması durumunda B planını hazırlamış durumda. Zalgiris Kaunas‘ın başarılı koçu Sarunas Jasikevicius‘a teklif götürmeye hazırlanıyorlar. Hatırlayacağınız üzere Litvanyalı koç oyunculuk kariyerinde 2010-11 sezonunda Fenerbahçe forması giymişti.

Son yıllarda Zalgiris Kaunas’a oynattığı modern basketbolla alkışları toplayan Jasikevicius, Euroleague’in en düşük bütçelerinden birine sahip olmasına rağmen kurduğu kaliteli takımlarla kulübü Final Four’a taşımayı başarmış bir koç. Zalgiris’in ateşli taraftarı ile arasının ne kadar iyi olduğunu ve Fenerbahçe’nin de böyle bir taraftar potansiyeline sahip olduğunu, artı oyunculuk döneminden kulübü de çok iyi tanıdığını biliyoruz. Bu avantajlarla birlikte küçülmeye gidecek Fenerbahçe’nin yeniden yapılanmasında en doğru isim olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.