Valencia, Thomas’ı Yeniden Takımda Görmek İstiyor

Yeni sezonda Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele etmeye devam edecek olan Valencia, eski oyuncularından birini takıma geri kazandırmak istiyor.

İspanya Liga Endesa ekiplerinden Valencia, bu sezon Zenit‘te forma giyen ama yeni sezonda koç Pascual’ın planlarında yer almadığı bilinen Will Thomas‘ı tekrar kadroya katmak istiyor.

Birleşik Amerikalı forvet, 2018-19 sezonunda Valencia’yı EuroCup şampiyonluğuna taşımış ve final serisinde de MVP seçilmişti. Dolayısıyla taraftarların kalbinde yeri ayrı. Solak forvet, şut tehditi, hem yüzük dönük adam eksiltebilmesi hem de sırtı dönük silahlarının bulunması, fiziksel temastan kaçmayan oyun tarzı ve tabiki tecrübesi ile Valencia’da tekrar önemli bir rol alacaktır.

34 yaşında olan 2.03 metre boyundaki Thomas, bu sezon Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 27.3 dakika süre alırken 10.3 sayı, %34.2 3sayı, 3.9 ribaund, 1.4 asist ve VTB Ligi’nde ise 18 maçta ortalama 25.8 dakika süre alırken 11.9 sayı, %31.9 3sayı, 4.4 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.