Jelovac İçin Partizan ile Kızıl Yıldız Devrede

Bu sezon Gaziantep Basketbol forması ile etkili bir performans sergileyen tecrübeli uzun Stevan Jelovac için iki Sırp devi de devreye girmiş durumda.

Yeni sezonda Euroleague’de mücadele edecek olan Kızıl Yıldız da 7DAYS EuroCup’da şampiyonluğa oynamak isteyen Partizan da kadrolarını Sırp yıldızlarla güçlendirme peşindeler ve Jelovac da ortak hedeflerinden biri konumunda. Sırp uzunun Gaziantep Basketbol ile kontratı sona erdi ve serbest kaldı.

2.08 metre boyunda olan 31 yaşındaki Sırp uzun, BSL’de 20 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 15.6 sayı, %42.7 3sayı, 5.7 ribaund, 1.2 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta ortalama 18.5 dakika sahada kalırken 9.4 sayı, 4.7 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Jelovac aslında fiziği ve müthiş dış şut tehditi nedeniyle 4 ile 5 numara arasına sıkışmış bir uzun. 4 numara için ağır kalabildiği gibi 5 numara için de yumuşak kalıyor. Ama 3 sayı gerisinden, yüksek posttan ve orta mesafeden o kadar etkili bir şut tehditi var ki bir çok açığını görmezden gelebiliyorsunuz bu nedenle. Diğer taraftan her iki pota altında da ribaundlar konusunda enerjik ve savaşçı bir isim. Tüm bu özellikleri artı tecrübesi ile birlikte hem Partizan hem de Kızıl Yıldız’da benchten gelerek çok önemli bir rol oynayabilir takımların hedefleri doğrultusunda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.