Milano, Roll ile Devam Edecek

Yeni sezon için iddialı bir kadro kurarak Turkish Airlines Euroleague‘de Final Four yarışına dahil olmak isteyen Olimpia Milano, iç transferde de hareketli günler yaşıyor.

Geçen yaz 1+1 yıllık kontrat imzalanan ve koç Messina’nın takımda görmek istediği Michael Roll‘un opsiyonunu kullanarak takımda tutmaları bekleniyor.

33 yaşında olan 1.98 metre boyundaki kanat oyuncusu, sezon askıya alınana kadar Serie A’da 16 maçta ortalama 21.6 dakika süre alırken 8.9 sayı, 2.6 ribaund, 1.6 asist ve Euroleague sahnesinde ise 28 maçta ortalama 21.4 dakika sahada kalırken, 7.5 sayı, 2.5 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Tunus milli takımının da devşirme olarak formasını giyen Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu, tecrübesi ve gerektiğinde 3 numaradan bile oyun kurabilmesiyle koç Messina’nın sisteminde günvediği isimlerden biriydi bu sezon. Elbette ilerleyen yaşıyla eskisi kadar delici değil ama halen dribbling üstü orta mesafeleri ve ceza üçlükleri ile takımına skor katkısı da sağlıyor ve savunmada hem 2 hem de 3 numaraların karşısında basketbol zekası ve pozisyon bilgisi sayesinde sorun yaşamıyoru. Yeni sezonda da Euroleague sahnesinde iyi görev adamlarından biri olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.