Venezia, Fotu Transferini Bitirmek Üzere

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup ve İtalya LegaBasket Serie A‘nın iddialı takımlarından biri olacak olan Venezia, pota altı rotasyonuna önemli bir hamle yapmak üzere.

Sezonu Treviso‘da geçiren Yeni Zelandalı uzun Isaac Fotu ile anlaşmaya vardılar ve Sportando’ya göre yakın zamanda resmi açıklama gelebilir.

2.03 metre boyunda olan 26 yaşındaki Fotu ise bu sezon Serie A’da 20 maçta ortalama 26.1 dakika süre alırken 14.1 sayı, %40.7 3sayı, 5.3 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti. Fotu, aynı zamanda Yeni Zelanda milli takımının da önemli bir parçası. 2019 Dünya Kupası’nda 5 maçta forma giymiş ve 18.4 sayı, 6.0 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Hem alçak postta hem de yüzü dönük hücum silahları bulunan Fotu, enerjisi ve güçlü fiziği ile her iki pota altında da fark yaratan, savaşçı kimliği ile rakip uzunları çok zorlayan bir isim. Venezia’da 4 numaradaki süreleri Daye ile paylaşacağı gibi kısa beşlerde onunla birlikte 5 numarada da süre alıp sahada kalabilir. Koç De Raffale’nin uzun rotasyonuna çeşitlilik katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.