Tofaş’ın Hedefindeki İsim Simmons

Williams’ı yüksek maaşı nedeniyle kadroda tutamayacak olan Tofaş‘ın 5 numara için kadroya eklemek istediği isim ise belli oldu.

Bu sezon Varese forması ile izlediğimiz Jeremy Simmons ile ciddi şekilde ilgileniyor Bursa temsilcisi Sportando’nun haberine göre. Birleşik Amerikalı uzunun Haziran sonuna kadar kontratından çıkma opsiyonu bulunuyor.

2.04 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli uzun, Serie A’da 19 maçta ortalama 34.8 dakika süre alırken 10.5 sayı, 9.3 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Simmons, atletizmi, sıçrama yeteneği ve zamanlaması ile her iki pota altında etkili bir oyuncu olduğunu bu sezon Serie A’da bir kez daha gösterdi. Ribaundlarda tam bir canavar olan tecrübeli uzunun, hücumda silahları kısıtlı Williams’ın aksine. İkili oyunlar sonrası yaptığı hava harekatları ve topladığı hücum ribaundları ile sayılarını üretiyor. Sırtı dönük silahları ya da orta mesafe tehditi zayıf. Ancak çalışkan ve sert bir oyuncu olması ile hem hücumda hem de savunmada koç Ene’nin yeni kuracağı takımda iyi bir tamamlayıcı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.