Kızıl Yıldız’ın Listesinde O’Brien Var

Kızıl Yıldız‘ın başına geçen koç Obradovic’in eski takımı AS Monaco‘dan da bir öğrencisini Sırp ekibine getirmesi bekleniyor.

Fransız ekibinde başarılı bir sezon geçiren Birleşik Amerikalı forver J.J. O’Brien, Sırp ekibinin listesinde üst sıralarda olan isimlerden biri.

2.00 metre boyunda olan 28 yaşındaki 4 numara, Pro A’da 19 maçta ortalama 23.2 dakika süre alırken 12.2 sayı, 3.6 ribaund, 1.8 asist ve EuroCup sahnesinde ise 12 maçta ortalama 24.3 dakika sahada kalırken 12.8 sayı, 3.2 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile önemli katkılar vermişti takımına.

Her iki forvet pozisyonunda da görev alabilen, iç-dış tehditi de bulunan özel bir oyuncu O’Brien. Atletik bir oyuncu değil, çok çabuk da değil ama fiziğini iyi kullanan, pozisyon bilgisi yüksek ve en önemlisi oldukça zeki bir forvet. Euroleague sahnesinde sırıtmayacağını ve tecrübesi, soğuk kanlılığı ve yüksek basketbol IQ’su ile Kızıl Yıldız’a iyi bir katkı vereceğini düşünüyorum ki tabi koç Obradovic ile birbirlerini iyi tanımaları da çok önemli bir artı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.