Khimki de Williams’ın Durumunu Yakından Takip Ediyor

Haziran sonunda kontratı sona erecek olan ve Fenerbahçe Beko ile yola devam etmesi beklenmeyen Derrick Williams ile Khimki de yakından ilgileniyor.

Gill’in kontratı sona erdi ve takımdan ayrılması bekleniyor. Yerine düşündükleri isimlerden biri de Williams. Ancak Birleşik Amerikalı forvet ile Maccabi ve Milano da ciddi şekilde ilgileniyorlar ki ayrıca önceliği NBA’de oynamak, bu nedenle de oradaki taliplerinden haber bekliyor öncelikle.

2.03 metre boyunda olan 29 yaşındaki atletik 4 numara, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 11.3 sayı, 3.9 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Geçen sezon Bayern Munich forması ile pozisyonundaki en iyi oyunculardan biri olduğunu göstermişti ama Fenerbahçe macerası pek iyi geçmedi. Buna rağmen halen değerli bir oyuncu. Koç Obradovic’in sisteminde ondan alçak post etkinliği ve pas istasyonu olması da beklendiği için zorlanmıştı ama birebirlere dayalı oynayan ve yüksek tempoda oynamayı seven Khimkid’de çok daha rahat edeceğini, tıpkı Bayern’de olduğu gibi performansının en üst seviyede olacağını düşünüyorum. Özetle bu hamle gerçekleşirse iki taraf adına da bir kazan-kazan anlaşması olacağı kanısındayım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.