RESMİ: Virtus Bologna, Yerli Rotasyonuna Önemli Bir Takviye Yaptı

7DAYS EuroCup ve İtalya LegaBasket Serie A‘nın güçlü şampiyonluk adaylarından Virtus Bologna, yeni ezon öncesi pota altı rotasyonunu güçlendirmeye devam ediyor.

Daha önce Alibegovic ile anlaştığını açıklayan İtalyan ekibi, şimdide de Treviso ile iyi bir sezon geçiren Amedeo Tessitori ile 2 yıllık anlaşma imzaladığını duyurdu.

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki pota altı oyuncusu, İtalyan milli takımının da bir parçası. Bu sezon askıya alınana kadar Serie A’da 21 maçta ortalama 18.7 dakika süre alırken 8.1 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Tessitori, güçlü fiziğine nazaran çabuk ayakları ile hem ikili oyunlarda hem de pota altında yüzdeli oynayan bir uzun. Pota altında tam bir savaşçı olan İtalyan uzun, ribaundlar konusunda her geçen gün kendisini geliştiriyor. Gereken pozisyonlarda yüzü dönük, topu yere vurup da potaya gidebiliyor ve EuroCup seviyesinde ana rotasyondaki uzunları enerjisi ve çalışkanlığı ile rahatlıkla yedekleyebilecek seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.