Milano, Punter ile Görüşüyor

Yeni sezon için iddialı bir kadro kurma yolunda emin adımlarla ilerleyen Olimpia Milano, Delaney, Shields, Hines hamlelerinin ardından guard rotasyonuna bir takviye daha yapmak için harekete geçti.

İsrail sitesi Walla’nın haberine göre İtalyan ekibi, bu sezon Kızıl Yıldız forması ile iyi işler çıkaran skorer guard Kevin Punter ile görüşüyor.

Punter, dribbling üstü yüzdeli şutları ve özellikle üçlükleri ile ne kadar skorer bir oyuncu olduğunu Euroleague sahnesinde de gösterdi Kızıl Yıldız formasıyla. Milano’nun sisteminde de Delaney ve Rodriguez gibi önemli yıldızların yanında tamamlayıcı bitirici olarak faydalı olacağını düşünüyorum.

1.92 metre boyunda olan 27 yaşındaki Punter, sezona Olympiakos ile başlamış ve Euroleague sahnesinde 11 maçta 6.8 sayı, 1.9 ribaund ile beklentilerin altında kalmıştı. Sonrasında Kızıl Yıldız’a transfer olan Birleşik Amerikalı guard, 12 maçta ortalama 21.4 dakika süre alırken 15.9 sayı, %48.1 3sayı, 1.1 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile önemli bir katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.