Güncel Haberler

RESMİ: Zalgiris, Vasturia Transferini Açıkladı

Turkish Airlines Euroleague takımlarından Zalgiris Kaunas, takımdan ayrılması beklenen Walkup’ın yerini doldurmak üzere beklenen hamlesini gerçekleştirdi ve resmi olarak duyurdu.

Steve Vasturia da tıpkı Walkup Almanya easyCredit BBL‘den takıma dahil olacak. Onu Rasta Vechta forması ile izlemiştik bu sezon ve 2+1 yıllık yeni kontratı ile artık Litvanya ekibinin başarısı için ter dökecek.

Vasturia hakkındaki mini analizime BURADAN ulaşabilirsiniz.

Birleşik Amerikalı guard transferi hakkında şu açıklamaları yaptı:

Tarihi başarılarla dolu böyle köklü bir kulübe katılmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Avrupa kariyerime başladığım günden beri Zalgiris Kaunas organizasyonunun büyük bir hayranıyım ve onları yakından takip ediyordum. Bu takımda oynamak benim için büyük bir onu ve yeşil beyazlı formayı giyip taraftaların önüne çıkabilmek için sabırsızlanıyorum. Harika bir atmosferde, müthiş bir salonda mücadele edeceğim.

Zalgiris Kaunas Resmi Web Sitesi

25 yaşında olan 1.96 metre boyundaki Birleşik Amerikalı oyuncu Vechta forması ile sezon askıya alınana kadar 35 maçta 12.6 sayı, 3.9 ribaund, 5.1 asist, 1.2 top çalma istatistikleriyle, çok yönlü oyunuyla dikkatleri üstüne çekmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Yüksek Hücum Performansı Sayesinde Ulm Engeline Takılmadı

Almanya easyCredit BBL 19. hafta mücadelesinde Alba Berlin konuk ettiği Ratiopharm Ulm‘u etkili hücum performansı …