Zalgiris Kaunas Yeni Guardını Almanya’dan Getirmek İstiyor

Zalgiris Kaunas da coronavirüs arasıyla beraber transfer pazarını değerlendirmek isteyen takımlar arasında yer aldı.

Litvanyalı gazeteci Donatas Urbonas’ın haberine göre Turkish Airlines Euroleague temsilcisi, bu sezon gerek FIBA Şampiyonlar Ligi’nde gerekse BBL’de Rasta Vechta forması ile başarılı bir performans gösteren ABD’li guard Steve Vasturia‘yı kadrosuna katmaya oldukça yakın.

25 yaşında olan 1.96 metre boyundaki yetenekli guard, Rasta Vechta forması ile sezon askıya alınana kadar toplam 35 maçta görev alırken, 12.6 sayı, 3.9 ribaund, 5.1 asist, 1.2 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

MİNİ ANALİZ:

Vasturia, güçlü fiziği ve zekası ile dikkat çeken bir guard. Aslında halihazırda Zalgiris forması giyen ve yine Alman liginden gelen Walkup’a epey benzerlikleri var. Zaten koç Jasikevicius’un bu tarz uzun boylu guardları kullanmayı tercih ettiğini biliyoruz. Vasturia, üst düzey bir atlet değil ve çok çabuk değil. Ancak saha görüşü, oyun bilgisi, soğuk kanlılığı ve liderlik özellikleriyle değer katabilecek bir isim. Takımı ona ihtiyaç duyduğunda gerek dış şutları, gerekse akıllı penetreleri ile çift haneli skor katkısı verebilen bir guard. Euroleague sahnesinde işin savunma tarafında da sorun yaşamayacağını, sırıtmayacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.