Olympiakos ve Valencia, Walkup ile İlgileniyorlar

Yeni sezonda guard rotasyonunda ciddi bir değişikliğe gitmeyi planlayan 2 ekip Valencia ve Olympiakos‘da listede olan isimler netleşmeye devam ediyor.

Zalgiris Kaunas ile yollarını ayırması beklenen ve Maccabi Tel Aviv’in de gündeminde olan Thomas Walkup ile 2 Euroleague ekibi daha ilgileniyorlar.

1.93 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon askıya alınana kadar 28 maçın tamamında forma giyerken ortalama 26 dakika sahada kalmış ve 9.6 sayı, 3.6 ribaund, 5.5 asist, 1.0 top çalma ile komple bir performans sergilemişti.

Yarasalar’da kontratı devam eden 3 guard var, Marinkovic, Colom ve Vives. Bu isimlerin hiçbiri Walkup gibi fiziksel özellikleri ön planda olan ve delici isimler değiller. Dolayısıyla Birleşik Amerikalı guardın Valencia’nın guard rotasyonuna çeşitlilik ve güç katacağını düşünüyorum.

Olympiakos cephesinde ise Spanoulis ile Buycks dışında guard rotasyonunda komple bir değişikliğe gidilmesi bekleniyor. Bu nedenle de Walkup gibi organizasyon becerisi yüksek olan ve çok yönlü bir guardın doğru hamle olacağını düşünüyorum. Her iki guard pozisyonunda da süre alabileceği gibi kısa savunmasında da koç Bartzokas’ın elini güçlendirecek bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.