Maccabi Tel Aviv, Eski Fenerbahçeli Guard ile İlgileniyor

Wolters’ın ayrılmasıyla ile beraber guard rotasyonuna en az 1 takviye daha yapmak isteyen Maccabi Tel Aviv‘in gündemine geçen yaz da ilgilendiği tanıdık bir isim geldi tekrar.

2018-19 sezonuna temsilcimiz Fenerbahçe’de başlayan ancak ayak bileğinin kırılması sonucu sezonu kapatan Tyler Ennis, geçen yazın ardından bu yaz da tekrar Maccabi’nin gündemine gelmiş durumda.

2019 yazında İsrail ekibi NBA patentli guardı denemiş, sağlık kontrolünden geçirmiş ancak sakatlığının tam olarak geçebilmesi, rehabilite olabilmesi için 6-8 haftaya ihtiyacı bulunması nedeniyle anlaşma sağlanamamıştı.

24 yaşında olan 1.91 metre boyundaki Ennis, bu sezon basketbola geri döndü ve G-League’de Raptors 905 formasıyla 41 maçta ortalama 34.2 dakika süre aldı ve 17.2 sayı, %32.7 3sayı, 5.3 ribaund, 7.4 asist, 1.7 top çalma ile dikkat çekici istatistiklere imza atarak sakatlığı atlatıp hazır olduğunu gösterdi.

Yaşadığı ciddi sakatlığa ve verdiği 1 yıllık araya rağmen halen sürati, çabukluğu ve atletizmi ile ön plana çıkan bir guard olduğunu gösterdi bu sezon. Maccabi’nin elinde artık Dorsey gibi önemli bir guard opsiyonu daha var Wilbekin’in yanında ama buna rağmen takımda topa yön verecek, gerektiğinde liderlik edebilecek bir oyun kurucuya daha ihtiyaçları olduğu gerçek ki zaten Dorsey bir oyun kurucudan çok bir bitirici koç Sfairopoulos’un sisteminde. Ennis’in hem 1 hem de 2 numarayı yedekleyebileceğini, benchten gelerek değer katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.