RESMİ: Tenerife Brezilyalı Guardı ile Yeniden Anlaştı

FIBA Şampiyonlar Ligi ve İspanya Liga Endesa‘nın istikrarlı takımlarından Tenerife, yeni sezon öncesi kadro yapılanmasına iç transferle başladı.

Geçtiğimiz günlerde Shermadini ile kontrat yenileyen İspanyol ekibi, bir diğer tecrübeli isim Marcelinho Huertas ile 2 yıllık kontrat yenilediğini açıkladı.

37 yaşında olan 1.91 metre boyundaki İtalyan pasaportu bulunan Brezilyalı guard, bu sezon askıya alınana kadar Liga Endesa’da 22 maçta ortalama 27.9 dakika süre alırken 13.1 sayı, 2.5 ribaund, 8.1 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 15 maçta ortalama 24.9 dakika süre alırken 12.0 sayı, 2.4 ribaund, 8.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Huertas, ilerleyen yaşına rağmen halen üstün saha görüşü, ikili oyunlardaki organizasyon becerisi ve eskisi kadar çabuk olmasa da yaptığı akıllı penetrelerle hücumda takımın lideri olmaya devam ediyor. İşin savunma tarafında da fiziksel olarak sorun yaşayabiliyor ama zekası ve tecrübesi ile oyununun o alanında da açıklarını kapatıyor. Halen Şampiyonlar Ligi seviyesi için değerli bir oyun kurucu Brezilyalı guard.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.