Maccabi’nin Listesindeki Bir Diğer İsim Walkup

Geçtiğimiz günlerde Wolters ile resmi olarak yollarını ayıran Maccabi Tel Aviv, yeni sezon öncesi guard rotasyonuna bir takviye yapmak istiyor.

Bu yolda İsrail ekibinin listesinde Lorenzo Brown ile Kevin Pangos’un olduğunu sizlere daha önce iletmiştim. Şimdi bir isim daha gündeme geldi; Zalgiris Kaunas‘dan ayrılması beklenen Thomas Walkup.

1.93 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon askıya alınana kadar 28 maçın tamamında forma giyerken ortalama 26 dakika sahada kalmış ve 9.6 sayı, 3.6 ribaund, 5.5 asist, 1.0 top çalma ile komple bir performans sergilemişti.

Maccabi’nin elinde Wilbekin var ve Dorsey artı Bryant ile de yola devam edilmesi bekleniyor. Bu nedenle Brown’un bu rotasyonda zorlanacağını düşünüyorum. Pangos ya da Walkup daha doğru hamle olacaktır ki tıpkı Wolters gibi Jasikevicius tedrisatından geçen Walkup gerek fiziksel özellikleri gerekse tarz olarak ona daha yakın bir guard. Wilbekin’in hem fiziksel hem de savunma eksiklerini tamamlayabileceği gibi hücumda da organizasyon becerisi ve çok yönlülüğü ile takıma faydalı olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.