3 Euroleague Ekibi Strelnieks ile İlgileniyor

Geçtiğimiz yaz CSKA Moskova ile 2 yıllık kontrat imzalayan Janis Strelnieks, yeni sezonda koç Itoudis’in planlarında yer almıyor.

Gelen haberlere göre Rus ekibi ile Letonyalı guard kontratı karşılıklı feshetmek için masaya oturmuşlar ve yakın zamanda anlaşmanın sağlanması bekleniyor.

Tecrübeli guard ile ilgilenen takımlar arasında Maccabi Tel Aviv, Panathinaikos ve Kirolbet Baskonia var.

1.91 metre boyunda olan 30 yaşındaki Letonyalı guard sezon askıya alınana kadar 21 Euroelague maçında ortalama 15.7 dakika süre alırken 7.2 sayı, %41.7 3sayı, 1.8 ribaund, 2.0 asist ve VTB Ligi’nde ise 13 maçta ortalama 19.6 dakika sahada kalırken 7.8 sayı, %45.7 3sayı, 1.1 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Sakatlıkların da etkisiyle beklentilerin altında kalan Strelnieks, Euroleague sahnesinde her takımda alternatif guard olarak kendisine süre bulabilecek kaliteye ve krediye sahip. Yüksek yüzdeli şutları ve kaliteli saha görüşü ile her iki guard pozisyonunda da süre alabiliyor. Kendisi ile ilgilenen 3 Euroleague takımının da guard rotasyonundaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede ki Pana ve Baskonia’da ilk beşte bile yer bulabilir kendine yeni sezonda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.