Panathinaikos’un Gündeminde Baron Var

Fredette’yi kaybeden Panathinaikos, yeni sezon öncesi 2 numaraya tekrar bir şutör takviyesi yapmak istiyor.

Yeşiller’in bu hamle için gündemindeki isimlerden biri de Kızıl Yıldız ile kontratı biten ve Haziran sonunda serbest kalacak olan Billy Baron.

Birleşik Amerikalı şutör ile Valencia da ilgileniyor.

29 yaşında olan 1.88 metre boyundaki Baron, daha önce ülkemizde Eskişehir forması ile boy göstermişti. Bu sezon askıya alınana kadar ise Euroleague sahnesinde 26 maçta görev almış ve 11.6 sayı, %40.3 3sayı, 2.7 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Her iki guard pozisyonunda da süre alabilen Baron’ın elbette asıl verimli olduğu kısım bitiricilik. Etkili dış şutları ile gerek toplu gerekse topsuz pozisyonlarda skor üretebilen Baron, ikili oyunlarda organizatör olarak da katkı verebilen bir guard. Elbette Panathinaikos ondan daha çok 2 numarada faydalanacaktır. Bu pozisyonda özellikle işin savunma tarafında fiziksel bir zaafı olabilir. Hücumda ise Fredette kadar yetenekli ve potansiyelli değil elbette ama ona göre çok daha olgun ve Avrupa basketbolunu çok daha biliyor tecrübeli şutör. Panathinaikos, bireysellikten çıkıp takım oyunu ortaya koymak istiyorsa Baron doğru seçimlerden biri olur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.