FLAŞ: Milano, Hines Transferini Bitiriyor!

Turkish Airlines Euroleague ekipleri arasında transfer konusunda en iştahlı ve hazır durumda olan Olimpia Milano, flaş bir transferi bitirmek üzere.

Sportando, SDNA ve Eurohoops’un haberlerine göre koç Messina yönetimindeki İtalyan ekibi tecrübeli yıldız Kyle Hines ile anlaşmaya vardı. Ancak henüz tutar hakkında bilgi yok, netleşince sizlerle paylaşacağım.

Sizlerle daha önce Transfer Pazarının En İştahlı Takımı Milano, Hines’ın Durumunu Takip Ediyor adlı yazımda durumu özetlemiştim aslında.

Tecrübeli uzunun CSKA ile yeni sezon için opsiyonlu kontratı var. Bu opsiyonu kullanabilmek için de Milano’nun bonservis ödemesi gerekecek zaten ve ardından Hines 7 yılın ardından Rus ekibinden ayrılacak.

Milano Tarczewski ile kontrat uzatımı konusunda el sıkışmıştı zaten, şimdi bu transferin ardından Gudaitis ile yolların ayrılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor artık.

33 yaşında olan 1.98 metre boyundaki Hines, hatırlayacağınız üzere Euroleague’de Son 10 Yılın Takımı’n seçilme başarısını göstermişti.

Tecrübeli pivot, bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 22.8 dakika süre alırken, 8.8 sayı, 4.9 ribaund, 1.4 asist ve VTB Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 17.6 dakika süre alırken 5.9 sayı, 4.4 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

2 kere Euroleague’de yılın savunması seçilmiş olan Hines’ın takımına verdiği katkıyı anlatmaya satırlarlar yetmez diyebiliriz rahatlıkla. Özellikle savunmada ve ribaundlarda ilerleyen yaşına rağmen halen Euroleague’in elit uzunları arasında yer alıyor. Sadece 1.98 metre boyunda olmasına rağmen uzun kolları ve güçlü fiziği ile pozisyonu için kısa olan boyunun dezavantajını yaşamıyor. Orta mesafe şut tehditi, topu yere vurabilmesi ve üst düzey atletizmini de eklediğimizde onun için “her takıma lazım” ibaresini rahatlıkla kullanabiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.