Pınar Karşıyaka’nın Hangi Kupada Mücadele Edeceği Belli Oluyor

Pandemi önlemleri kapsamında TBF ve kulüplerin ortak kararı ile 2019-20 sezonu şampiyonsuz olarak iptal edilen ING Basketbol Süper Ligi‘nde sezonu 2. sırada tamamlamış olarak kabul edilen Pınar Karşıyaka‘nın yeni sezonda ülkemizi hangi kupada temsil edeceği belli oluyor.

Bildiğiniz gibi FIBA, Şampiyonlar Ligi organizasyonuna sponsor bularak katılım paylarını arttırmış ve bu sayede Darüşşafaka, Fortitudo Bologna, Retabet Bilbao ve Lietuvos Rytas gibi kulüpleri bünyesine katmıştı. Bu sezon hem FIBA Europe Cup’da yarı finale yükselen hem de BSL’de Anadolu Efes’in ardından 2. sırada yer alan Pınar Karşıyaka tekrar dikkatleri üstüne çekti, hem Şampiyonlar Ligi organizasyonu hem de EuroCup temsilcimizi organizasyonlarında görmek istiyorlar.

Kulübe yakın kaynaklar Karşıyaka’nın yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edeceğini söylese de henüz nihai karar vermişmiş değil. Yönetimin kararını gelecek hafta vermesi bekleniyor.

Son 4 yıldır FIBA organizasyonlarında yer alan Pınar Karşıyaka, 2016-17 ve 2017-18’de Şampiyonlar Ligi, 2018-19’da ve bu sezon Europecup’ta yer almıştı. Europecup’ta salgın yüzünden yarı finaller aşamasında duran bu sezonun yeni sezon öncesi, Eylül ayında tamamlanması planlanıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.