Tenerife, Todorovic ile İmzalamak Üzere

FIBA Şampiyonlar Ligi ve İspanya Liga Endesa‘nın önemli takımlarından olan Tenerife, yeni sezon için kadro yapılanmasına başladı.

Koç Vidorreta yönetimindeki Tenerife’nin listesinin başında yer alan isimlerden biri Sırp forvet Dejan Todorovic. Taraflar arasındaki görüşmelerin olumlu geçtiği ve yakın zamanda imzaların atılabileceği söyleniyor.

Bu sezon Andorra forması ile izlediğimiz 1.96 metre boyunda olan 26 yaşındaki Todorovic, Liga Endesa’da 23 maçta ortalama 18.0 dakika görev alırken 8.7 sayı, %38.5 3sayı, 3.1 ribaund, 1.4 asist ve EuroCup sahnesinde ise 16 maçta ortalama 20.8 dakika süre alırken 10.7 sayı, %35.4 3sayı, 3.6 ribaund, 2.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Sırp forvet özellikle işin hücum tarafında her şeyi yapabilen bir oyuncu. Dış şut tehditi, atletizmi, deliciliği ve birebirlerdeki etkinliği ile takımın önemli hücum silahlarından biriydi Todorovic. Bu sezon yaşadığı sakatlığı da tamamen üstünden atmış enerjik, istikrarlı ve formda bir görüntü verdi ki savunmada da takımın güvendiği isimler arasındaydı. EuroCup sahnesinde hazır olduğunu gösteren Todorovic’in Şampiyonlar Ligi’nde zirveye oynayan takımlardan biri Tenerife’de de çok başarılı olacağını, değer katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.