RESMİ: Lokomotiv Kuban Kalnietis ile Devam Dedi

7DAYS EuroCup ve VTB Ligi‘nin iddialı takımlarından Lokomotiv Kuban da yeni sezonun kadro yapılanmasına iç transferle başladı.

Takımın tecrübeli oyun kurucusu Mantas Kalnietis ile yeni sezon için de anlaşma sağladıklarını resmi olarak açıkladılar.

2012-15 arasında 3 sezon formasını giydiği Kuban’a geçen yaz geri dönen Kalnietis, anlaşmanın ardından şu açıklamaları yaptı:

Kariyerime Loko’da devam ettiğim için çok mutluyum. Bu sezon işimizi tamamlayamamıştık, EuroCup’da erken elenmiştik. Gelecek sezon ilk haftalardan başlayarak birbirimizi daha iyi anlayacağımızı, daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Ayrıca hep birlikte coronavirüsü yeneceğimizden eminim, 2020-21 sezonunda tekrar salonlarda görüşmek üzere.

Lokomotiv Kuban Resmi Web Sitesi

1.95 metre boyunda olan 33 yaşındaki Litvanyalı guard takım EuroCup’dan elenene kadar 10 maçta ortalama 24.3 dakika süre alırken, 6.9 sayı, 2.3 ribaund, 3.5 asist ve VTB Lig’de ise 19 maçta ortalama 25.1 dakika sahada kalıp 7.4 sayı, 2.9 ribaund, 5.6 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Kariyeri boyunca istikrarlı bir skor opsiyonu değildi Kalnietis ancak ikili oyunlardaki organizasyon becerisi ve güçlü fiziği sayesinde rakip oyun kurucular üzerinde savunmada kurduğu baskı ile çok değerli bir parça oldu. Zaten Kuban’da yanında iyi bitiriciler olduğu için de hücumdaki zaafları ön plana çıkmadı, aksine servisleri ile onları çok iyi besledi. Tecrübesi, profesyonelliği ve takım oyuna yatkın karakteri ile Kuban’ın elinde tutmakla doğru karar verdiği bir isim oldu bana göre.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.