RESMİ: Bologna, Alibegovic Transferini Açıkladı

Bu sezon Virtus Roma‘da sergilediği performansla büyük takımların dikkatini çeken Bosna Hersekli uzunun yeni takımı belli oldu.

Amar Alibegovic yarışını Virtus Bologna kazandı ve İtalyan pasaportu da bulunan Bosna Hersekli uzun ile 2 yıllılk anlaşma imzaladığını açıkladı. Bildiğiniz üzere genç uzun ile Olimpia Milano ile de ilgileniyordu.

25 yaşında olan 2.06 metre boyunda olan Alibegovic, Roma ile Serie A’da 22 maçta ortalama 25.6 dakika süre alırken 10.5 sayı, %37.8 3sayı, 7.2 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile göz doldurmuştu. Alibegovic aynı zamanda Bosna Hersek milli takımının da bir parçası.

Bu sezon Roma’da süreleri arttı ve Serie A seviyesinde ne kadar değerli bir parça olduğunu gösterdi. Dış şut tehditi olan ve bunun yanında klasik bir pivot gibi alçak postta da sırtı dönük silahları bulunan, genç yaşına rağmen ribaundlardaki pozisyon bilgisi yüksek olan, kumaşı çok iyi bir uzun. Koç Djordjevic’in elinde gelişimini sürdüreceğini kendi zaten kanıtladığı Serie A dışında EuroCup sahnesinde de ondan etkili performanslar bekliyorum, yüksek basketbol IQ’su ile çabuk adapte olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.