Milano ve Bologna, Alibegovic ile İlgileniyorlar

Yeni sezonda kadrosunu büyük ölçüde yenilemek isteyen ekiplerden Olimpia Milano, yerli rotasyonunu da güçlendirmek için çalışmalara başladı.

Pandemiye rağmen güçlü sponsoru ile halen finansal anlamda en sağlam Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden biri olan koç Messina yönetimindeki Milano, İtalyan pasaportu bulunan Christian Burns’den beklediğini alamadı ve kontrat yenilenmeyecek, serbest kalacak.

Burns’ün yerine takıma katmayı istedikleri isim ise bu sezon Virtus Roma‘da izlediğimiz İtalyan pasaportu da bulunan Bosnalı uzun Amar Alibegovic. Aynı zamanda Virtus Bologna da kendisi ile ilgileniyor ama bu transferde Milano’nun bir adım önde olduğu haberleri var.

25 yaşında olan 2.06 metre boyunda olan Alibegovic, Roma ile Serie A’da 22 maçta ortalama 25.6 dakika süre alırken 10.5 sayı, %37.8 3sayı, 7.2 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile göz doldurmuştu. Alibegovic aynı zamanda Bosna Hersek milli takımının da bir parçası.

Bu sezon Roma’da süreleri arttı ve Serie A seviyesinde ne kadar değerli bir parça olduğunu gösterdi. Dış şut tehditi olan ve bunun yanında klasik bir pivot gibi alçak postta da sırtı dönük silahları bulunan, genç yaşına rağmen ribaundlardaki pozisyon bilgisi yüksek olan, kumaşı çok iyi bir uzun. Koç Messina’nın elinde gelişimini sürdüreceğini hatta Euroleague sahnesinde bile ondan sürprizler bekleyebileceğimizi, yüksek basketbol IQ’su ile çabuk adapte olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.