Baskonia’nın Hedefinde Nunnally Var

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun iptal edilmesinin ardından Kirolbet Baskonia da yeni sezonun kadro yapılanmasına başladı.

İspanyol ekibi zaten sezonun son kısmında Stauskas ile yollarını ayırmıştı ve kontratı biten Shields ile de yeniden anlaşmaları pek mümkün görünmüyor. Bu isimlerin yerlerini doldurmak için hedeflerinde olan isim ise James Nunnally.

Sezon ortasında Fenerbahçe Beko‘ya yeniden dönen Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu beklentileri karşılayamamıştı ve bu yaz serbest kalacak oyunculardan biri. Fenerbahçe Beko‘nun da onunla yeniden anlaşması beklenmiyor.

2.01 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu, sarı lacivertlilerle BSL’de 5 maçta 14.2 sayı, %51.9 3sayı, 2.2 ribaund, 1.8 asist ve Euroleague’de ise 9 maçta 4.2 sayı, 1.4 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

İlk Fenerbahçe döneminde yüksek yüzdeli üçlükleri ile taraftarların gönlünde taht kuran Nunnally, sezon ortasında kısa rotasyonundaki şutör eksikliğini doldurmak için tekrar takıma katılmıştı. Ancak ne eski günlerini ne de Milano’daki başarılı performansını yansıtamadı ve o da takımın negatif havasına adeta uyum sağlayarak neredeyse hiç katkı veremediği bir sezonu geride bıraktı. Milano günlerinde daha özgür olduğunda özellikle hücumda ne kadar verimli olabileceğini göstermişti. Baskonia’da da bu fırsatı yakalayabilirse önemli katkılar verir, Shields’ın yerini doldurur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.