Valencia ve Asvel, LeDay ile İlgileniyorlar

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun tamamen iptal olmasının ardından artık takımlar transfer hareketlerine konsantre durumdalar.

Yeni sezonda da Euroleague sahnesinde boy gösterecek iki ekip Valencia ve Asvel Villeurbanne, 4 numara transferi konusunda karşı karşıya gelebilirler. Çünkü Tomi Eduardo’nun haberine göre 2 takım da Zalgiris Kaunas ile başarılı bir sezon geçiren Zach LeDay ile ilgileniyorlar.

Birleşik Amerikalı forvetin yeni sezon için de Zalgiris ile bir opsiyonu bulunuyor ancak tarafların bunu kullanması beklenmiyor.

2.01 metre boyunda olan 26 yaşındaki LeDay, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 22 dakika süre alırken 11.8 sayı, %43.3 3sayı, 4.7 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Hem sırtı dönük hem de dışarıdan tehditi bulunması, hatta topu da yere vurabilmesi ile çok yönlü bir silah olan LeDay aslında boyu 5-6 cm daha uzun olsa ideal bir pivot olabilir Euroleague sahnesinde ancak mevcut atletizmi ve patlayıcılığı ile 4 numarada da önemli bir silah. Ribaundlarda da savaşçı kimliği ve iyi pozisyon alması ile takımına destek veren LeDay, işin savunma tarafında da hem fizikli oyuncularla boyalı alanda mücadele edebilen hem de kısaların karşısında kolay yenilmeyen bir isim. Özetle bir yıldız olmasa da sahada işin her kısmında takımına destek veren, enerjik, savaşçı bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.