CSKA Moskova, Vildoza ile İlgileniyor

Yeni sezonda guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen CSKA Moskova, Arjantinli guardı gündemine aldı.

Kirolbet Baskonia forması ile başarılı bir performans sergileyen Luca Vildoza, Rus ekibinin listesinde olan isimlerden biri. Arjantin milli takımının da formasını giyen genç guard, geçen yaz takımı ile 5 yıllık bir kontrata imza atmıştı. Dolayısıyla CSKA bu transferi tamamlayabilmek için Baskonia’ya 1 milyon euro bonservis ödemek zorunda ki bunun için de kulüpler arasında görüşmeler başlamış durumda.

1.90 metre boyunda olan 24 yaşındaki Vildoza, bu sezon sakatlanana kadar Euroleague sahnesinde 16 maçta ortalama 22.6 dakika süre alırken 7.1 sayı, 1.9 ribaund, 3.2 asist ve Liga Endesa’da ise 12 maçta ortalama 23.6 dakika süre alırken 7.4 sayı, 2.7 ribaund, 2.9 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Sürati, deliciliği ve saha görüşü ile önemli bir guard olduğunu kanıtlayan Vildoza, savunmada ve işin organizasyon kısmında James’in yanında iyi bir tamamlayıcı olacaktır. Hücumda henüz tam olarak pişmiş değil ve Euroleague sahnesinde çift haneli skor katkısı verebilecek seviyelerde değil. Ama zaten James’in olduğu ortamda ondan beklenen skor üretiminde çok takımı derleyip toplaması ve savunmadaki enerjisi ile oyunun o kısmına liderlik etmesi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.