ÖZEL: Fenerbahçe, Vesely’nin Ayrılması Durumunda Alternatifini Belirledi

Pandemi öncesi de zaten ekonomik sıkıntıları bulunan Fenerbahçe Beko, salgın sonrası iyice sıkıntıl günler geçirecek gibi görünüyor.

Yeni sezon öncesi oyunculardan yüzde 60 tutarında bir indirim isteneceği söylenen Fenerbahçe Beko‘da bu sebeple başta koç Obradovic olmak üzere bir çok yıldızın da takımdan ayrılacağı gelen haberler arasında. Sizlere daha önce ilettiğim gibi bu yıldızlar arasında Çek uzun Jan Vesely de yer alıyor.

Sarı lacivertlilerde yıldız uzunun yerini doldurması için belirlenen isim ise Kirolbet Baskonia’daki başarılı Euroleague kariyerinin ardından Boston Celtics forması ile sergilediği çaylak performansı ile beklentilerin altında kalan Fransız uzun Vincent Poirier.

Tavares’i NBA’e kaptırma ihtimali bulunan Real Madrid de Fransız uzun ile yakından ilgileniyor.

2.13 metre boyunda olan 26 yaşındaki uzunun 2022 yazına kadar geçerli bir kontratı var ama ilk sezonunda sergilediği performans ile hayal kırıklığı yarattı ve Celtics’in kontratından çıkma ihtimali hayli yüksek bir ihtimal. Celtics ile 20 maçta ortalama 5.7 dakika süre alırken sadece 2.0 sayı, 1.7 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti. G-League’de ise Maine forması ile 4 maçta ortalama 26.3 dakika süre alırken 16.3 sayı, 9.0 ribaund, 2.0 asist, 3.3 blok istatistikleri ile önemli bir katkı vermişti.

Baskonia günlerinden de hatırlayacağımız üzere Fransız uzun Euroleague’in en dominant uzunlarından biriydi. Dolayısıyla güçlü fiziği ve boyalı alandaki baskın oyunuyla Vesely’nin yerini hem hücumda hem de savunmada en iyi şekilde doldurabilecek uzunlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şut tehditi olmayan Poirier, Vesely nazaran ise çok daha kalın ve sert bir oyuncu. NBA’de mevcutta bulunan kontratının durumu Avrupa’ya dönüşüen önemli nokta ki 2020-21 sezonunda 2.5 milyon dolar (vergiler hariç 1.5 milyon dolar) kazanacağını da belirtelim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.