Telekom, Yerli Rotasyonuna Takviye İçin Hedeflerini Belirledi

Bu sezon ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde başarılı şekilde temsil eden Türk Telekom, sezonun ING Basketbol Süper Ligi‘nde iptal edilmesiyle artık yeni sezon için transfer çalışmalarına başladı.

Öncelikle güçlü bir yerli rotasyonu oluşturmak isteyen koç Burak Gören yönetimindeki Ankara temsilcisi hedeflerini de belirlemiş durumda.

Bu isimler arasında Pınar Karşıyaka‘da başarılı bir performans sergileyerek milli takımın önemli isimleri arasına giren Metecan Birsen, kısıtlı yabancı rotasyonuna sahip Beşiktaş‘ta kendini gösteren isimlerden Samet Geyik ve İsmet Akpınar, Orhun Ene yönetimindeki Tofaş‘da yıldızı parlamaya başlayan Muhsin Yaşar ve Galatasaray‘daki altıncı adam rolüyle herkesin beğenisini toplayan Can Korkmaz yer alıyorlar.

Ancak bu hedeflerin hiçbiri kolay değil. Metecan’ın Karşıyaka’da kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. İsmet ise 1 aylık kontratla Bayern Munich ile anlaştı Almanya BBL sezona devam etmeye karar verdiği için, sonrasında da serbest kalacak. Muhsin ve Can’ı da takımlarından koparmak pek kolay değil, çünkü 2 oyuncu da kendi takımlarında yeteri kadar süre ve sorumluluklar aldıkları gibi takımları da Avrupa’da mücadele edecekler yeni sezonda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.