Panathinaikos, Alba’nın İzlandalı Guardı ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘de pandeminin getirdiği ekonomik etkilerle beraber yıldızlarını kaybetmesi söz konusu olan Panathinaikos, yerlerini doldurmak için hamlelerini de netleştirmeye başladı.

Yeşiller’de Yunan maestronun takımdan ayrılması bekleniyor ve onun yerine takıma eklemek istedikleri isimlerden biri ise Alba Berlin‘de çok iyi bir sezon geçiren İzlandalı guard Martin Hermannsson.

İzlandalı guard ile Valencia da yakından ilgileniyor.

1.90 metre boyunda olan 25 yaşındaki Hermannsson, Alman ekibinde Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 25.3 dakika süre alırken 10.9 sayı, %33.7 3sayı, 1.6 ribaund, 4.8 asist ve BBL’de ise 18 maçta ortalama 13.5 sayı, %37.1 3sayı, 1.9 ribaund, 6.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Hermannsson koç Reneses yönetiminde geçirdiği bu Euroleague sezonunda çok iyi bir gelişim gösterdi. Euroleague’in en zeki guardlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İkili oyunlarda savunmayı çok iyi okuyan ve hem pasları ile hem de doğru zamanda kullandığı şutlarla savunmaları zor duruma sokan Hermannsson ayrıca sürati ve deliciliği ile de set hücumlarında yaratıcı olarak takımına liderlik edebilen bir isim. Elbette Calathes’den çok farklı bir oyuncu artıları dış şutları ve sürati ama Calathes de fiziksel anlamda artı tabiki organizasyon anlamında ondan çok daha üstün bir oyun kurucu. Küçülen bütçe de ise Pana için en doğru seçeneklerden biri olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.