Darüşşafaka’nın Şampiyonlar Ligi ile Yaptığı Anlaşmanın Detayları Belli Oldu

Darüşşafaka Tekfen‘in FIBA Şampiyonlar Ligi ile yaptığı yeni anlaşmanın detayları belli oldu.

2020-21 sezonu ile beraber artık ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Daçka’nın anlaşması 3+2 yıllık olarak açıklandı.

Detaylar ise şöyle; Daçka BSL sezonlarında ilk 8 sıraya girmesi koşuluyla BCL’ye direkt katılım hakkı kazanacak, eğer ilk 8’e giremezse ön eleme maçları oynaması gerekecek. Üçüncü yılın ardından ise kontrattan iki tarafın da çıkış opsiyonu var. BCL’nin belirlediği pay dağıtımına göre takımlar ligde ilk 6 sıraya girmeleri durumunda kazançlar elde edecekler.

FIBA Şampiyonlar Ligi’den Önemli Hamle!

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

Türk sporunun gelişimine ve kalkınmasına her yönden kesintisiz 106 yıldır hizmet eden Darüşşafaka Spor Kulübü olarak imzalamaktan heyecan ve gurur duyduğumuz bir anlaşmayı paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

2015 sezonundan bugüne 3 yıl Turkish Airlines Euroleague’de, 2 yıl da 7 Days Eurocup organizasyonunda aralıksız yer alan kulübümüz 2017-18 sezonunda EuroCup kupasını alarak ülkemize getirmiş bu haklı gururu tüm taraftarlarımızla beraber en üst seviyede yaşamıştır. Son iki yıldır, Tekfen grubunun sponsorluğunda Darüşşafaka Tekfen olarak hem sportif hem de finansal fair play kurallarına en iyi şekilde riayet eden kulübümüz bir FIBA organizasyonu olan Europe Basketball Champions League (BCL)”de mücadele etmek üzere davet almıştır. Uzun süredir en detaylı şekilde değerlendirdiğimiz, sürece ilişkin bugün, yani Türkiye için bağımsızlık mücadelesinin başladığı günün yıldönümü olan ve yüce önderimiz Atatürk’ü anarken Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kutladığımız bu günde FIBA BCL mutabakat şansı yakalayarak 5 yıl süre ile mücadele etmek üzere anlaşmaya vardık.

Avrupa’nın en üst seviye basketbol organizasyonlarından birisi olan FIBA Basketball Champions League’ deki mücadelemizde tüm taraftarlarımız ile birlikte heyecanlanıp, sevinirken Darüşşafaka Tekfen ismini bu mücadelede en tepeye yazdıracağımıza inanıyoruz. Sporcularımız ve yönetim olarak“fair play”in hep ön planda olacağı mücadelemizde, her zaman olduğu gibi #birliktegüclüyüz diyor, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde taraftarlarımızı takımımızı destelemeye davet ediyoruz…

Darüşşafaka Tekfen Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.