BSL’de Transferin Aktif Takımı Bahçeşehir, Burak Can ile İlgileniyor

ING Basketbol Süper Ligi‘nde sezonun tamamen iptal olması ile birlikte transfer hamlelerine en hızlı başlayan ekip Bahçeşehir Koleji oldu.

İstanbul ekibi daha önce de Teksüt Bandırma’dan Erkan Yılmaz ve Rıdvan Öncel, Afyon Belediye’den Peyton Aldridge ve Büyükçekmece’den Deniz Kılıçlı ile el sıkışmıştı.

Bahçeşehir’in yeni hedefi ise bu sezon Beşiktaş Sompo Sigorta‘daki iyi performansıyla milli takıma kadar yükselen Burak Can Yıldızlı. Başarılı forvetin siyah beyazlılarla kontratı sona erdi.

2.02 metre boyunda olan 26 yaşındaki forvet, BSL’de 20 maçta ortalama 9.6 sayı, 5.1 ribaund, 1.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 15 maçta ortalama 8.4 sayı, 4.3 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Savaşçı kimliği, ribaundlardaki etkinliği ve topu yere vurup adam eksiltebilmesi ile her iki forvet pozisyonunda da görev alabilen Burak Can, bu sezon dış şutlarını da geliştirdi diyebiliriz. Savunmada da güçlü fiziği artı çabuk ayaklarının avantajı ile tüm forvetleri savunabilen Burak, milli takım seviyesine kadar da çıkmayı başardı. Komple bir görev adamı olmasının yanı sıra takımının ihtiyacı olduğu zaman 3 numarada fiziksel avantajı ile 4 numarada ise çembere yüzü dönük de hücum edebilmesi ile ters eşleşmeler yakalayıp skor katkısı verebilen bir isim. Beşiktaş’ta özellikle yabancıların ayrılmasıyla yakaladığı fırsatları Bahçeşehir’de de bulacağını, iyi süreler bulacağını, kendisini geliştirmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.