ÖZEL: Genç Yıldız İçin Fenerbahçe ile Anadolu Efes Karşı Karşıya Gelebilir

Teksüt Bandırma fabrikasının son yıllarda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri yeni sezonda iki Euroleague temailcimiz Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko‘yu karşı karşıya getirebilir.

1.90 mete boyunda olan 21 yaşındaki Şehmus Hazer, bu sezon finansal sorunlar yaşayan ve tüm yabancıları ile yollarını ayıran Bandırma’da aldığı süreleri, fırsatları çok iyi değerlendirdi. Ortalama 19.0 dakika süre alırken 7.4 sayı, 2.4 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Genç oyuncuya sezon içerisinde İspanyol ekibi San Pablo Burgos da talip olmuş ama iki kulüp anlaşamamıştı. Bildiğiniz üzere Şehmus bu yaz düzenlenecek 2020 NBA draftlarına katılacak.

Şehmus’u bu sezonun “Yükselen Yıldızı” olarak seçtiğim BSL’de Sezon Böyle Tamamlanırsa Ödüller Kimlere Gider? isimli yazımda kendisi hakkında mini bir analiz de yapmıştım.

Son yıllarda koç Obtadovic’in yerli oyuncularla arasının pek iyi olmadığını, Melih dışında güvendiği bir oyuncu olmadığını biliyoruz. Diğer taraftan koç Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise Sertaç, Buğrahan, Doğuş gibi isimlere özellikle BSL sahnesinde verdiği sürelerle yerli oyunculara daha çok süre ve değer veren bir kulüp görüntüsünde. Tolga da sakatlıklardan kurtulabilse bu rotasyonda süre alabilecekti. Şehmus’un kariyeri için Anadolu Efes ya da İspanya’da Burgos gibi orta halli bir takıma gitmesi kendi adın en doğru seçenek olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.