Olimpia Milano’dan Genç Guarda 3 Yıllık Teklif!

Turkish Airlines Euroelague‘in transfer konusunda en haraketli takımlarından biri olan Olimpia Milano, yıldız isimlerin yanı sıra genç isimlerle de temaslarını sürdürüyor.

Koç Messina yönetimindeki İtalyan devi, Sportando’nun haberine göre NCAA takımlarından Texas Tech forması giyen genç İtalyan guard Davide Moretti‘ye 2+1 yıllık bir teklif yaptı ve cevap bekliyor. Oyuncu Euroleague ekibinden düşünmek için kısa bir süre talep etmiş durumda.

22 yaşında olan, 1.90 metre boyundaki Moretti, bu sezon takımı ile 31 maçta ortalama 34.1 dakika görev alırken 13.0 sayı, %38.5 3sayı, 1.7 ribaund, 2.3 asist, 1.2 top çalma ile gibi çok yönlü istatistiklere imza atmıştı.

Eski İtalyan milli oyuncu Paolo Moretti’nin oğlu olan genç isim, Stella Azurra Roma alt yapısından yetiştikten ve bir süre A2’de oynadıktan sonra 2017-18 sezonuyla beraber NCAA kariyerine başlamıştı. İtalya’nın son dönemde yetiştirdiği önemli yetenekler arasında gösterilen Davide, etkili dış şutları ve lider özellikleri ile dikkat çekiyor. 2 numara için biraz kısa olsa da kendini iyi geliştirip Serie A seviyesinde iyi combo guardlar arasına adını yazdırabilecek kumaşa sahip.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.