Virtus Bologna, Yunan Guardı Kadrosuna Katmak İstiyor

Sezon yarıda kalmasaydı 7DAYS EuroCup‘ın güçlü şampiyonluk adaylarından biri olan ve final oynayıp Turkish Airlines Euroleague bileti kapmak isteyen Virtus Bologna da yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Koç Djordjevic’in hedefindeki isimlerden biri Yunanistan milli takımı ve Olympiakos‘un başarılı guardı Antonis Koniaris. Ancak genç guardın Yunan ekibi ile önümüzdeki yaza kadar geçerli sonrasında da 1 yıl daha opsiyonu bulunan bir kontratı var. Dolayısıyla önce takımı ile anlaşması ya da İtalyan ekibinin bonservis ödemesi gerekecek.

1.96 metre boyunda olan 22 yaşındaki şutör guard, ilk kez çıktığı Euroleague sahnesinde 24 maçta ortalama 12.9 dakika süre alırken 3.4 sayı, 1.4 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Her iki guard pozisyonunda da oynayabilmesi, savunmadaki direnci-baskısı, atletizmi artı yüksek yüzdeli dış şutları ile gelişme açık, kumaşı çok iyi olan bir oyuncu. Daha çok süre ve sorumluluk alacağı bir takımda oynaması gerekiyor. Yani Bologna ve koç Djordjevic onun için büyük bir fırsat olur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.