Maccabi, Uzun Rotasyonuna Pleiss’ı Eklemek İstiyor

Yeni sezonda ekonomik anlamda zorluk çekmesi beklenen Turkish Airlines Euroelague takımlarından biri olan Maccabi Tel Aviv, yine de iddialı bir kadro kurmaya çalışıyor.

Uzun rotasyonuna eklemek istedikleri, listeye aldıkları isimlerden biri de Anadolu Efes ile kontratı sona eren ve henüz yeni kontrat imzalanmayan Alman uzun Tibor Pleiss.

2.17 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezon Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 18.3 dakika süre alırken 9.5 sayı, 4.3 ribaund ve BSL sahnesinde ise 15 maçta ortalama 21.7 dakika süre alırken 11.4 sayı, 6.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Anadolu Efes ile ortalama bir sezon geçiren Pleiss, artık ilerleyen yaşı ve yorulan dizleri ile Euroleague seviyesinde ana uzun olarak görev alabilecek durumda değil. Lacivert beyazlılarda gösterdiği performans ise Maccabi için yeterli çünkü onlar aslen Black’i yedeklemek için bu hamleyi yapacaklar zaten. Özetle onlar adına doğru bir hamle olacağını düşünüyorum. Orta mesafe tehditi hatta 3 sayı tehditi ile oyunu açan, rakip savunmaların dengesini kısa sürelerde de olsa bozabilen bir uzun. Koç Sfairopoulos da onun bu özelliklerinden en verimli şekilde faydalanacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.