Kızıl Yıldız Eski Oyuncusu ile İlgileniyor

Yeni sezon için Turkish Airlines Euroleague yönetiminden wild card (özel davetiye) alması beklenen Kızıl Yıldız, kadorsunu eski oyuncularından biri ile güçlendirmek istiyor.

2013-15 arasında 2 sezon boyunca Sırp ekibinin formasını terletmiş olan ve bu sezon Cedevita‘da izlediğimiz Sloven kanat oyuncusu Jaka Blazic tekrar eski takımının gündeminde yer alıyor.

1.96 metre boyunda olan 29 yaşındaki Blazic, bu sezon Adriyatik Lig’de 21 maçta 15.1 sayı, %36.2 3sayı, 5.6 ribaund, 2.7 asist, 1.1 top çalma ve EuroCup sahnesinde ise 10 maçta 9.8 sayı, %22.0 3sayı, 4.0 ribaund, 2.4 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Kızıl Yıldız, Baskonia ve Barcelona formalarıyla aslında görev adamı olarak Euroleague sahnesinde iyi işler yapmıştı. Ama bunun yerine daha düşük profilli bir takıma liderlik etmeyi istedi ve kariyerine Cedevita’da devam etti. Ancak sanırım artık o da farkına vardı bu şekilde oynamanın kendisini mutlu etmediğinin ve tekrar Euroleague sahnesine dönmek istiyor. Sürati, deliciliği ve savunmadaki etkinliği ile Kızıl Yıldız’a değer katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.