Singleton: “Zor Olacak Ancak Ben Takıma İnanıyorum.”

Bu sezon Anadolu Efes‘in yakaladığı başarının önemli parçalarından biri olan Chris Singleton, Eurohoops’ın Instagram canlı yayınına konuk oldu.

Günlük hayatından, Anadolu Efes‘in sezonundan ve kariyerindeki bazı önemli kilometretaşlarından bahseden Singleton şunları söyledi:

Miami’deyim. Rahatlamaya çalışıyorum. Evdeyim. Her sabah 8 gibi kalkıp idman yapıyorum, sonra da belki bisiklet sürüyorum.

Eurohoops

Sezonun devamı ihtimaliyle ilgili konuşan Chris Singleton:

Ülkelerin koyduğu kısıtlamalarla ilgili bir şey. (Sezonun dönüşü) Bence beklemeli. Kontratım var, oynayacağım ve oynamak zorundayım ancak kimse güvende değilse bunu yapmasak daha iyi.

Eurohoops

Format değişikliği ihtimallerinin Efes‘i nasıl etkileyeceği üzerine açıklama yapan Singleton:

Takımıma yüzde 100 güveniyorum. Hazırlanmak için zaman lazım. Zor olacak ancak ben takıma inanıyorum.

Eurohoops

2011-2014 yılları arasında Washington Wizards‘ta geçirdiği döneme ilişkin şunları söyledi:

Kötü zamanlamaydı. Sadece oynadık, savaşmadık. Washington takımı için gelecek parlak. İlk başta sadece NBA’i düşündüğünüz için Avrupa dinamiklerini pek bilmiyorsunuz. Ben Avrupa’ya gelene kadar hiçbir şey bilmiyordum.

Eurohoops

Lokomotiv Kuban macerası hakkında:

Menajerim Rusya’dan bir takımın beni istediğini söyleyince ‘tamamdır, halledelim bunu’ dedim. 2 hafta konuştuk sonra takımı gördüm. Loko harikaydı. Müthiş yetenekler vardı ve birçoğumuz orada doğduk.

Eurohoops

Çin’deki dönemini para kazanabilmek için geçirdiğini açıkça söyleyen Singleton 2016-18 arasında Panathinaikos‘ta geçirdiği döneme ilişkin:

Bu tecrübeyi çok sevmiştim. Şartlar göz önünde bulundurulduğunda en iyi koça sahiptik. James ve Calathes’le beraber çok iyi bir takımımız vardı.

Eurohoops

Panathinaikos – Olympiacos derbisiyle alakalı:

Avrupa basketbolu denince akla gelen ilk şey yoğun atmosfer oluyor. 10 yıl öncesiymiş gibi yoğundu. Kurallar muhtemelen daha gevşek ama maçta ne olacağını bilemiyorsunuz (gülüyor).

Eurohoops

2017’de Fenerbahçe ve 2018’de Real Madrid‘e playoffta kaybetmeleri üzerine:

İki seriden galip çıkan taraf sonunda kupayı aldı. Kazanabileceğimizi düşünüyorduk ancak Fener şut bakımından durdurulamaz bir noktadaydı. Kaldırıp kaldırıp attılar. Real’e karşı ise 1-0’dan sonra rahatlayarak girdik ve yeteri kadar mücadele edemediğimiz için kaybettik.

Eurohoops

Singleton Fenerbahçe serisinin ardından Yunanistan’a otobüsle dönme kararı üzerine

Uyandığımızda normal bir şekilde uçağa bineceğiz zannediyorduk. Ne olduğunu kimse bilmiyordu. Bir anda biletlerin iptal edildiğini ve otobüsle döneceğimizi söylediler. Ben şahsen uçakla dönmeye karar verdim. Herkes kendi istediğini yaptı. Ben de öyle.

Eurohoops

2018’de kulüpten ayrılışını ise:

Pratikte bir resmi teklif yoktu, cevap alamadığımız için Barcelona’ya imza attım.

Eurohoops

Kendisini Efes‘e bağlayan şartlar ve takımın potansiyeli hakkında ise şunları söyledi:

Takımdan teklif geldi ve her şey istediğimiz gibi gitti. Efes’te yerimi kazandım. Takımı cidden çok beğeniyorum.

Özel bir şeyler yapabiliriz. Özellikle de Larkin’le beraber. Kazanmak istiyoruz, rollerimizi biliyoruz ve oyuna yeni bir şeyler eklemenin peşindeyiz. Bütün sezon sağlıklı değildik ve bu korkunç. Geri dönüp yeni bir takımmışız gibi oynayabiliriz.

Sezona dönebilmek için 4-6 haftaya ihtiyacımız olacak. Bu bir problem ve yaz bitince tekrar başlayacağız. Biz de devam etmeyi çok istiyoruz,” şeklinde ifadelere başvuran Chris koçu Ergin Ataman ve Efes’te kalmayı isteyip istemediği konularındaysa “Ataman’ı seviyorum. Tuhaf bir ilişkimiz var. Neredeyse her sezon Efes’ten teklif aldım. Eğer beni istiyorsa burada olacağım. Takımı çok seviyorum.

Eurohoops

Tekrar NBA’de oynayıp oynamama konusunda “Olursa olur” şeklinde bir cevaba başvurdu.

Hızlı soru-cevap kısmında ise sezonun MVP’sini Larkin, en sert savunmacının Kyle Hines, savunulması en zor oyuncunun Larkin, kendi pozisyonundaysa Nikola Mirotic, oynaması en zor salonun OAKA, izlemesi en keyifli oyuncuya Mike James cevaplarını verdi.

EuroLeague’in en iyi beşini ise Nick Calathes, Shane Larkin, Mike James, Nikola Mirotic, Walter Tavares şeklinde oluşturdu.

NBA’de görmeyi istediği oyuncu olarak Will Clyburn‘ü söyleyen Singleton en trash talker oyuncu sorusuna “Avrupa’da fazla konuşmuyorlar ancak Spanoulis ve Rudy Fernandez’le birkaç anım var,” cevabını verdi.

Son olarak tarihin en iyisi kim sorusunu Michael Jordan şeklinde yanıtladı.

Birleşik Amerikalı oyuncunun Anadolu Efes ile 1 yıl daha opsiyonlu olarak kontratı devam ediyor. Diğer taraftan Milano’nun da kendisi ile yakından ilgilendiğini biliyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.