Bahçeşehir Koleji Yeni Sezon İçin Takviyelere Devam Ediyor

Coronavirüs salgını nedeniyle ING Basketbol Süper Ligi‘nin askıya alınmasıyla takımlar halen 2019-20 sezonunun akibetinin belirlenmesini bekliyor.

Tüm yabancı ile yollarını ayıran ve tamamen yeni sezona konsantre olan Bahçeşehir Koleji ile hamlelerini bir bir yapmaya devam ediyor. Basketfaul’ün haberine göre bu sezon Arel Üniversitesi Büyükçekmece‘de izlediğimiz tecrübeli pivot Deniz Kılıçlı ile anlaşmaya vardılar.

İstanbul ekibi daha önce Teksüt Bandırma’dan Rıdvan Öncel ve Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’dan Peyton Aldridge ile de anlaşmıştı.

29 yaşında olan 2.06 metre boyundaki solak uzun, bu sezon askıya alınana kadar 20 maçta ortalama 16.7 dakika süre alırken 7.2 sayı, 3.4 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Orta mesafe şutunu geliştiremeyen ve fiziği artı pozisyonuna rağmen ribaundlarda beklenen katkıyı veremeyen Deniz’in kariyeri aslında son yıllarda ciddi bir düşüşe geçmişti ve tabi bunda yaşadığı ciddi sakatlıkların da etkisi vardı. Şimdi Bahçeşehir ona tekrar bir şans veriyor. Alternatif uzun olarak alacağı süreleri iyi değerlendirip özellikle ribaundlardaki ve pota altı sertliğindeki katkılarını istikrarlı hale getirebilirse takıma faydalı olabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.