Maccabi Tel Aviv, Kalinic ile İlgileniyor

Turkish Airlines Eurolaegue takımları arasında başlayan transfer döneminde neredeyse tüm iddiaları üşenmeden resmi twitter hesabından yalanlayan Maccabi Tel Aviv‘in hedefinde tanıdık bir isim daha var.

Koç Sfairopoulos’un takımda istemediği Caloiaro’nun yerine bir forvet hamlesi yapmak isteyen İsrail ekibinin hedefinde Fenerbahçe Beko ile kontratı bu yaz sona erecek olan Nikola Kalinic bulunuyor.

Fenerbahçe Beko cephesinde halen koç Obradovic’in geleceği belli olmadığı için yaprak kıpırdamazken Kalinic gibi kontratının sonuna gelmiş oyunculara da ilgi artıyor haliyle. Hatırlayacağınız üzere Sırp forvet ile Milano’nun da yakından ilgilendiğini sizlerle paylaşmıştım.

2.02 metre boyunda olan 28 yaşındaki Kalinic, bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 26 maçta görev alırken ortalama 23 dakika sahada kalmış ve 6.6 sayı, 2.5 ribaund, 1.7 asist gibi çok sıradan istatistiklerle katkı verebilmişti.

Genelde guardları ile skor üretmeyi seven Maccabi’de Kalinic gibi iç-dış tehditlerine sahip olan ve hem savunmada hem de ribaundlarda takımına katkı verebilecek bir combo forvet çok değerli olacaktır. Koç Sfairopoulos’un sert savunmasına liderlik edebileceği gibi tempolu hücumlarda bitirici rolünde de takıma katkı vereceğini düşünüyorum. Son dönemde kendisi adına kötü geçen Fenerbahçe günlerinin ardından Kalinic’in kariyeri için de doğru bir hamle olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.