Real Madrid, Milano’nun Uzunu ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘in favorilerinden biri olan Real Madrid, coronavirüs salgını nedeniyle negatif etkilenen ekonomik koşullara rağmen yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirmeye çalışıyor.

İspanyol ekibi Reyes’in yaşlanması ile etkisinin düşmesi ve Mejri’nin neredeyse hiç katkı verememiş olması nedeniyle Tavares’i yedekleyecek bir uznu arayışında.

Bu yolda listelerinde yer alan isimlerden biri de 15min.lt’nin haberine göre Olimpia Milano‘nun Litvanyalı uzunu Arturas Gudaitis. Milli oyuncunun 2021 yazına kadar İtalyan ekibi ile kontratı bulunsa da bu yaz için düşük miktarda bir buy-out karşılığında Euroleague çıkışı bulunuyor.

Diğer taraftan Gudaitis ile Ayon’u kaybeden Zenit de ilgileniyor. Rus ekibi yeni sezonda da Euroleague’de yer almayı garantiledi, bu nedenle de kesenin ağzını açıp iyi transferler yapmaya hazırlanıyor.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki Gudaitis, bu sezon sakatlıklar nedeniyle tam verimli olamasa da iyileştikten sonra 19 maçta 17 dakika süre alarak 7.3 sayı, 4.4 ribaund, 10.4 verimlilik puanı istatistikleri ile mücadele etmişti. Aslında Real’in ondan beklediği çember koruyuculuğu, ribaund katkısı, ikili oyun savunmasında kolay yenilmeme ve hücumda harketli topları yüksek yüzdeli bitirme gibi tüm özelliklere sahip. Tavares ve Thompkins ile dakikaları paylaşacağı için sakatlık konusunda da çok yıpranmayacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.