Cedi’den Lebron ve Jordan Yorumları

NBA‘de Cleveland Cavaliers forması ile ülkemizi başarılı şekilde temsil eden milli yıldızımız Cedi Osman, Maçkolik ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Instagram canlı yayınına katılan Cedi, kendisine yöneltilen soruları her zamanki samimiyeti ile cevaplandırdı.

İlk olarak Michael Jordan ve Chicago Bulls’un 1997-98 sezonunu anlatan The Last Dance belgeseli hakkındaki soruyu yanıtlayan Cedi Osman:

Bugün iki bölüm daha çıkıyor, çok heyecanlıyım. Çok güzel belgesel omuş bence. Ben her zaman o tarz belgeselleri çok seviyorum. LeBron’un da belgeseli vardı, Iverson’ın vardı, Vince Carter’ın vardı. Bu tarz şeyleri izlemeyi çok seviyorum. Bizim için de herkes için de çok güzel bir tecrübe.

Maçkolik

Daha sonra 80’ler ve 90’larda oynanan basketbol ile günümüz NBA’ini kıyaslayan genç oyuncu:

O dönemki basketbol çok farklı. 80’ler ve 90’ları çok bilmiyorum ama yani bu dönemle arasında dağlar kadar fark var. Ama izliyorum. The Last Dance’de görüyorum. Detroit ile Chicago ile arasındaki maçları izliyorum, Jordan’a çektirdiklerini görüyorum. Bana çok şey kattı şu ana kadar.

Maçkolik

Cavaliers forması altında LeBron James ile birlikte forma giyme şansı yakalayan Cedi, Michael Jordan ile yıldız isim arasındaki benzerlikleri anlattı:

Belgeseldeki ilk 4 bölümde Jordan, ego bir kenara sonuçta takımın en iyi oyuncusu o anda ve insanlar ona çok saygı duyuyor ve hiçbir şekilde mağlubiyeti kabul etmeyen biri. Bunu LeBron’da da gördüm. Çalışma etiği ve hırs. İkisinde de var. Bu belgeselde daha iyi görme şansına sahip oldum. İkisini bu konuda birbirine çok benzetiyorum.

Maçkolik

Ocak ayında hayatını kaybeden efsane isim Kobe Bryant hakkında da konuşan temsilcimiz:

Bütün basketbol camiası için yaşananlar büyük bir şok. İnsanlar, özellikle buradakiler buna alışabilmiş değiller. Herkesin canını yaktı bu. Ama umarım onun hakkında da güzel bir belgesel çıkar.

Maçkolik

Daha sonra kendisine sunulan seçenekler arasında birisini seçmesi istenen Cedi Osman, şu tercihleri yaptı:

– LeBron mu, Jordan mı?

Bu soruyla herkes karşılaşıyor. Ben Jordan’ın yaptıkları gerçekten inanılmaz buluyorum ama LeBron demek istiyorum. Çünkü bir sene beraber onunla oynadım ve şu anda 35 yaşındayken yaptıkları gerçekten inanılmaz. Bana göre gelmiş geçmiş en dominant oyuncu LeBron. Jordan da majesteleri ama tabii. Ben LeBron demek istiyorum, ikisi de çok benzerler.

– Joker mi, Darth Vader mı?

Hem ismimden hem de nickname’mimden dolayı vader demek istiyorum.

– Messi mi, Ronaldo mu?

Messi diyeceğim. Çok futbol takip eden biri değilim. Küçüklüğümden beri Barcelona’yı seyrettiğim için Messi diyorum.

– Ölümlü Dünya mı, Cinayet Süsü mü?

İkisini de izlemedim. Cinayet Süsü buradaki Netflix’te yok. Ama eğer bir film seçmem gerekecekse 7. koğuştaki mucize diyebilirim. Çok güzel film.

– NBA mi, Euroleague mi?

NBA demek istiyorum. İki yerde de oynadım. NBA basket olarak bana daha fazla uyuyor. Oynama tarzım ve stilimden dolayı NBA diyorum.

– Bruno Mars mı, Kendrick Lamar mı?

Moduma göre değişiyor. Spor yaparken Lamar tarafına kayıyorum. Kafa dağıtmak istediğim zaman Bruno Mars dinliyorum.

– Buffon mu, Neuer mi?

Buffon demek istiyorum. Bir kere karizma. Efsane yani. Kaleci dendiğinde direkt aklınıza Buffon gelir.

– League of Legends (LOL) mı, PUBG mi?

LOL tabii ki de. LOL’ü uzun zamandır oynuyorum bir de zaten ekibimle beraber de LOL ve twitch ile alakalı planlarımız olduğu için LOL diyorum.

– Klopp mu, Mourinho mu?

Jürgen Klopp gerçekten inanılmaz başarılı bir antrenör. Liverpool ve Dortmund’da yaptıkları inanılmaz. Mouyrinho’yu çok severim. Egosuyla çok farklı bir adam. Ama tabii ki de Klopp da gerçekten üst düzey bir hoca.

– New York mu, Los Angles mı?

Los Angeles diyorum çünkü havası farklı. Çok güzel. Bir de Los Angeles, sahil, hava güzel, atmosfer güzel. O yüzden Los Angeles.

– Kuru fasulye mi, taze fasulye mi?

Kuru çok sevmem o yüzden taze fasulye.

– LeBron’un ayağına basmak mı, maç sonu üçlüğünü kaçırmak mı?

LeBron’un ayağına basmayı tercih ederim. Maç kaybetmeyi sevmem. Nefret ederim kaybetmekten.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.